Kariéra bez hranícVýber krajiny

Informácie a články, ktoré si môžete prečítať naľavo (ani zďaleka kompletné, budeme pokračovať v ich pridávaní každý týždeň), boli kombinovane pozbierané, zanalyzované a zoštruktúrované na základe dôveryhodných osobných a internetových zdrojov:

  • zo stránok jednotlivých univerzít
  • od jednotlivcov, ktorí v daných krajinách študujú
  • národných vzdelávacích portálov
  • portálu Euro Info, ktorý sprostredkúva informácie o žití a štúdiu v krajinách EU

Pod každou jednou položkou máte možnosť prispieť svojim názorom a aj aktualizáciou dát. Tešíme sa na vaše príspevky!

Francúzsko

Táto krajina je "bohatá" na vysokoškolské štúdium. Spolu ho v tejto krajine poskytuje 87 univerzít, viac ako 200 vysokých škôl (tzv. Grandes Écoles), okolo 100 technických inštitútov a 454 špecializovaných škôl pre rôzne špecifické odbory. Školy sú štandardne štátne alebo súkromné. Zahraničný uchádzač sa môže rozhodnúť pre dlhodobé štúdium (celý cyklus) alebo krátkodobé (semester, niekoľkotýždňová stáž).

Holandsko

Občania EÚ sa môžu uchádzať o granty na pokrytie časti školných poplatkov. Maximálna výška grantu na akademický rok bola maximálne 860 eur/rok. O grant je možné sa uchádzať opätovne každý rok. O grant sa študent môže uchádzať do 4 mesiacov po začatí štúdia. Po tomto termíne môže získať len čiastkový grant.

Česká republika

Vysokoškolské vzdelávanie poskytuje 24 verejných, 4 štátne a 27 súkromných vysokých škôl...

Diskusia

K článku ešte nebola založená diskusia. Založiť diskusiu

Príležitosti pre mňa


Kariéra Bez Hraníc, spol. Yeminee s. r.o.
E-mail: stanka.svecova@gmail.com, Skype: karierazahranicami
2007 © Yeminee, s.r.o.

webdesign © bart.sk

EPICORFinalne_logo_accenture.jpgLogo.gifLogo_Proactive_HR.jpgNEWlogo.jpglogo2.jpglogo_big.jpgeducation_text_-_zmena_loga.jpgtarget.jpgAIESEC_logo_modrenabielom.jpg