Kariéra bez hranícSektory a Odvetvia

Časťou kariérneho rozhodovania je taktiež výber odvetvia, v ktorom chcete (aspoň dočasne) pôsobiť. Pre túto časť rozhodovania bude slúžiť táto sekcia.

Prečo je rozhodnutie o odvetví tak dôležité?

1. Preskakovanie z odvetvia do odvetvia vytvára dojem, že sa nikde neviete poriadne uchytiť a o žiadnom ste sa nenaučili dostatočne na to, aby ste v ňom boli "profík" a konkurencia prvého zamestnávateľa vás mala záujem osloviť. Preto preskakovať príliš skoro nechcete - a preto potrebujete to správne odvetvie trafiť hneď na prvý krát - aby vám vyhovovalo minimálne na nasledujúce dva roky (a najlepšie na 3-4).

2. Dané odvetvie Vás musí zaujímať, inak nebudete na svojej pozícii dobrý. Ak IT manažéra v stavebníckej firme nezaujímajú projekty jeho zamestnávateľa, a ani za svet ho nemôže vzrušiť diskusia o stavebníctve alebo architektúre, je na zlom mieste. Jeho výkon bude takmer určite horší od toho, koho "stavbárina" zaujíma. Takže - pre svoje vlastné dobro si vyberajte odvetvia, ktoré vás aj osobne priťahujú.


V ľavom menu nájdete stručný sumár niekoľkých odvetví. Ak máte záujem o podrobné informácie, prosím kontaktujte nás s konkrétnymi otázkami.

Príležitosti pre mňa


Kariéra Bez Hraníc, spol. Yeminee s. r.o.
E-mail: stanka.svecova@gmail.com, Skype: karierazahranicami
2007 © Yeminee, s.r.o.

webdesign © bart.sk

EPICORFinalne_logo_accenture.jpgLogo.gifLogo_Proactive_HR.jpgNEWlogo.jpglogo2.jpglogo_big.jpgeducation_text_-_zmena_loga.jpgtarget.jpgAIESEC_logo_modrenabielom.jpg